Grudki perliste

LASEROWE USUWANIE GRUDEK PERLISTYCH

 

CO TO SĄ GRUDKI PERLISTE

Grudki perliste są naczyniakowłókniakami, które należą do zmian łagodnych. Nie są także, związane z zakażeniem wirusowym. Dlatego nie ma możliwości "zarażenia się" grudkami od innej osoby, chociaż niekiedy odbierane są przez mężczyzn oraz ich partnerki/partnerów jako objaw choroby zakaźnej. Natomiast, ze względu na to, że mogą sprzyjać większemu gromadzeniu się mastki. (według niektórych doniesień), osoby u których występują powinny zwracać większą uwagę na higienę miejsc intymnych.

Grudki perliste prącia nie są procesem chorobowym, zatem ich występowanie nie jest bezwzględnym wskazaniem do leczenia, aczkolwiek ze względu na ryzyko zalegania mastki, u niektórych osób może to stanowić względne wskazanie do usunięcia grudek .

 

TERMINY ZABIEGÓW

Terminy zabiegów ustalane są indywidualnie z uwzględnieniem dyspozycyjności pacjentów. W trakcie zabiegu gwarantowana jest pełna dyskrecja. Również istnieje możliwość przeprowadzenia zabiegów w godzinach późnowieczornych a w niektórych przypadkach w soboty i niedziele.

 

CENA ZABIEGU

Cena zabiegu zależy od ilości i wielkości grudek i zaczyna się już od 290 zł.

Bezbolesne znieczulenie wykonywane jest bez dodatkowych opłat.

Grudki perliste prącia (łac. papillomatosis coronae penis; ang. pearly penile papules, hirsutoid papillomas of the penis, PPP; wł. papule perlacee peniene; niem. Hornzipfel, Hornzipfelchen; fr. couronne perlée du gland, couronne sous balanique) są to niebolesne, występujące u części mężczyzn, małe przysadziste lub nieco wydłużone, białawe (perłowe) zmiany w obrębie prącia. Z reguły występują na koronie żołędzia prącia i w rowku zażołędnym.  Z reguły rozmieszczone są  dosyć regularnie. Mogą występować w kilku rzędach (nierzadko w 2-3 rzędach). Są niebolesne.

 

LECZENIE GRUDEK PERLISTYCH

Grudki perliste prącia można usunąć ("wypalić") z zastosowaniem lasera CO2 w znieczuleniu miejscowym. Ze względu na powstawanie "dymu" w trakcie "wypalania" grudek wskazane jest jednoczesne zastosowanie ewakuatora dymu.

Po zabiegu powstają w krótkim czasie małe strupki w miejscu po odparowanych zmianach, które odpadają z biegiem czasu.

Laserowe usuwanie grudek perlistych laserem CO2 jest zabiegiem stosunkowo bezpiecznym o krótkim okresie rekonwalescencji.

 

RÓŻNICOWANIE

Grudki perliste prącia należy głównie różnicować z kłykcinami kończystymi oraz włókniakami

 

 

Brak zdjęć ze względu na brak zgody pacjentów na  publikację.

Przykładowe zdjęcia: tutaj